29.04.2019 r.

iTOP,  czyli indywidualny trening higieny jamy ustnej

W sobotę 27.04.2019 r. słuchacze kierunku Higienistka stomatologiczna uczestniczyli w szkoleniu poświęconemu indywidualnej higienie jamy ustnej. Tym razem w roli głównej występowała szczoteczka międzyzębowa.

iTOP to koncepcja, która łączy w sobie wiedzę teoretyczną, trening praktyczny oraz motywację pokazując,  jak wdrożyć zdobytą wiedzę w codziennej praktyce stomatologicznej, tak aby pacjenci mogli zachować zdrowe zęby przez całe życie.

Rzetelne i regularne szczotkowanie zębów przy użyciu odpowiedniej szczoteczki i pasty do zębów, a także prawidłowe użycie nici dentystycznej i szczoteczek międzyzębowych to pierwszy krok w zapobieganiu próchnicy, parodontozy i eliminacji chorób przyzębia oraz nieświeżego oddechu. Podczas szkolenia uczyliśmy się, jak utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej przy zastosowaniu takiego narzędzia, jakim jest szczoteczka międzyzębowa.

Tematyka części teoretycznej szkolenia obejmowała m.in.:

1. biofilm i jego wpływ na ogólny stan zdrowia,
2. zasady indywidualnej profilaktyki jamy ustnej,
3. rolę szczoteczki międzyzębowej w profilaktyce jamy ustnej
3. prawidłowy dobór  rozmiar szczoteczki międzyzębowej
Część warsztatowa dotyczyła umiejętności stosowania metody T2T® – “touch-to-teach”oraz  instruktażu, jak w prosty sposób przekazać pacjentom optymalne techniki walki z biofilmem,

Szkolenie prowadziła certyfikowana instruktorka iTOP.

Last Updated on 22 listopada, 2020 by admin_cku