10.08.2021 r.
Szczepieniobusy ruszają na trasę po województwie łódzkim

Od najbliższej niedzieli, 8 sierpnia po województwie łódzkim będą jeździły cztery szczepieniobusy, uruchomione w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. W
Głównym celem jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców naszego województwa, a także edukacja i promocja szczepień przeciw COVID-19.
 
Akcja organizowana wspólnie z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi rozpocznie się w gminach: Buczek, Goszczanów, Rawa Mazowiecka, Wola Krzysztoporska. Kolejne miejsca będą na bieżąco konsultowane i wybierane na podstawie mapy wyszczepialności w regionie łódzkim. Szczepieniobusy będą dostępne dla mieszkańców od 5 do 7 dni w tygodniu, w sierpniu, wrześniu i październiku.
 
A już w sobotę (7 sierpnia) będzie można się zaszczepić w Teatrze Wielkim w Łodzi podczas rozgrywek Pucharu Polski w Szachach. Jak poinformował wicemarszałek Piotr Adamczyk mobilny punkt szczepień będzie dostępny w godzinach 10.00 – 15.00.
 
Ogólnie w województwie łódzkim działa ponad pół tysiąca punktów szczepień. Ich adresy i numery telefonów publikowane są na stronie Ministerstwa Zdrowia, a ich lista jest na bieżąco aktualizowana: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/  
 
 
 

 

 

Last Updated on 10 sierpnia, 2021 by admin_cku