05.12.2021

Książki pod choinkę

Czy można przewidzieć, jaki prezent dostaniemy w Mikołajki lub rozpakujemy w wigilijny wieczór? W większości naszych rodzin Święta nie mogą obyć się bez upominków – aż 80% Polaków kultywuje zwyczaj obdarowywania się w Boże Narodzenie. Książka jest zdecydowanie najpopularniejszym i modnym prezentem. Taki podarek będzie szczególnie wyjątkowy, jeśli pierwszą stronę książki opatrzymy dedykacją od serca.
Mikołajki i okres świąteczny to bez wątpienia bardzo dobry moment na to, byśmy zarażali bakcylem czytelniczym swoich bliskich i znajomych. Książka jest idealnym prezentem dla każdego, w każdym wieku, jak również i od każdego – bez względu na relacje, jakie nas łączą. To doskonały podarunek z wielu powodów. Książka – mimo że jest rzeczą – to jednak jest niczym przedmiot z duszą, ma wartość bezcenną, uniwersalną i ponadczasową. Godzi się ją czytać po wielokroć, pożyczać, postawić w domowej biblioteczce (wtedy może nam o kimś lub o czymś ważnym przypominać), a nawet, jeśli lubimy się dzielić – nic nie stoi na przeszkodzie, by ją przekazać dalej: znajomemu albo bibliotece.
Właściwie dobrana książka zadowoli każdego – zarówno mola książkowego, jak i osobę, która nie otacza się na co dzień książkami. Mikołajki to też świetny moment na to, by komuś przybliżyć świat literacki, spróbować zarazić go pasją do czytania albo pokazać coś z innej strony. Wielość gatunków literackich, mnogość nazwisk, a także ogromny wybór wydawnictw trafi w zróżnicowane gusta. Wystarczy się zastanowić, czym interesują się nasi najbliżsi, aby dokonać właściwego wyboru. Każdy ma wszak jakąś pasję. Na rynku jest mnóstwo książek dla pasjonatów podróży lub przyrody, znajdziemy także wiele woluminów dla wielbicieli kulinariów czy historii, a dla fanów sportu, muzyki, filmu czy dizajnu – albumy właśnie o tej tematyce. Na każdy temat i w każdej dziedzinie na pewno odkryjemy całą skarbnicę tytułów.
Możemy się również sugerować kryterium gatunku albo nazwiskiem pisarza. Jeśli wiemy, że ktoś zaczytuje się w kryminałach – sprawdźmy, czego jeszcze nie zna. Jeżeli ktoś lubi literaturę faktu – zakupmy coś z najnowszych pozycji. A może mamy w rodzinie fana poezji? Wtedy wybór jakiegoś pięknie wydanego tomiku wydaje się oczywisty. Jakiegokolwiek klucza użyjemy, na pewno będzie strzałem w dziesiątkę.


Książki otwierają drzwi do świata i do ludzi. Książkę zabrać można absolutnie wszędzie.

Last Updated on 4 stycznia, 2022 by admin_cku