30.03.2016 r.

Zbliża się termin  I Wojewódzkiej Konferencji Farmaceutycznej „ Oblicza farmacji”

W dniu 06.04.2016 r. w godz. 10,00 – 14,00 w siedzibie naszego Centrum odbędzie się I Wojewódzka Konferencja Farmaceutyczna „ Oblicza farmacji” pod patronatem Marszałka  Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia.
Konferencja adresowana jest do przedstawicieli zawodów farmaceutycznych oraz uczniów szkół średnich.
Zapisy przyjmujemy do 2.04.2016 r. – formularz zgłoszeniowy w załączeniu – .doc  oraz .pdf
Program konferencji >>
Gwarantujemy wysoką jakość zagadnień merytorycznych, przedstawianych w formie prezentacji multimedialnych. Wykład prowadzi dyrektor muzeum farmacji,  licencjonowany coach i trener, nauczyciele akademiccy i nauczyciele centrum.  W wystąpieniach poruszane będą zagadnienia dotyczące różnorodnych aspektów  pracy technika farmaceutycznego z zakresu farmacji szpitalnej: jak przygotowywanie leków w dawkach indywidualnych, stosowanie przepisów bezpieczeństwa w podczas pracy z cytostatykami.

Ponadto poruszane będą zagadnienia dotyczące właściwości narkotyków, suplementów diety, antybiotykowej oporności  bakterii i inne.
Warsztaty pozwolą nabyć umiejętności praktyczne  rozpoznawania środków narkotycznych i innych surowców roślinnych oraz prowadzenia  resuscytacji krążeniowo-oddechowej  na fantomach osób dorosłych i dzieci oraz  samodzielnego podawania leków przez świadka zdarzenia. W bogatej ofercie   pięciu warsztatów z pewnością każdy znajdzie interesujące go zagadnienie, które  wpisują się w zalecenia dotyczące profilaktyki zdrowia społeczeństwa regionu łódzkiego. Warsztaty zorganizowane będą w pracowniach farmaceutycznych Centrum : pracowni analizy leków, techniki sporządzania leków, farmakognozji i ratownictwa medycznego.  Warsztaty wspierane przez sponsorów prowadzą uczniowie naszego Centrum wraz z nauczycielami.

 

 

Patronat honorowy Patronat medialny

 

 

Last Updated on 22 września, 2016 by admin_cku