06.10.2022

Zapraszamy do udziału w konkursie pięknego czytania KSIĄŻKA MÓWI.
 
Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej i Józefa Mackiewicza – pisarzy uhonorowanych przez Sejm tytułem Patrona 2022 roku. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Celem Konkursu jest też doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.
 
Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.
 
Konkurs trwa od 3 października 2022 r. do 1 grudnia 2022 r. i podzielony jest na 3 etapy – szkolny, rejonowy oraz wojewódzki.
Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa Łódzkiego.
 
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Szczegóły w regulaminie.
Do pobrania:

Regulamin konkursu

Last Updated on 14 października, 2022 by admin_cku