24.09.2020 r.
100. URODZINY KAROLA WOJTYŁY
„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.” (Jan Paweł II, List do artystów, 1999 r.)
Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku o wielkim wpływie na kształt dzisiejszego świata. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości.
Z okazji przypadającej w 2020 roku 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły w kraju przygotowano szereg wydarzeń i projektów kulturalnych, edukacyjnych i naukowych, które przybliżają bogaty dorobek Papieża i pokazują jego aktualność wobec wyzwań i dylematów współczesności.
Biblioteka Centrum również włączyła się w obchody, przygotowując wystawę, na której zaprezentowane są czasopisma, foldery, fotografie oraz publikacje o Janie Pawle II. Ze względu na aktualną sytuację, wystawę można oglądać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w godzinach otwarcia Biblioteki. Wcześniej należy ustalić z pracownikami biblioteki konkretny termin. Zainteresowane osoby, zostaną odpowiednio poinformowane, na jakich zasadach (dla naszego wspólnego bezpieczeństwa) można będzie obejrzeć wystawę.
Zapraszamy 🙂

 

Last Updated on 3 października, 2020 by admin_cku