11.04.2019 r.

Słuchaczki kierunku Higienistka stomatologiczna  z wizytą w żłobku

W dniu 08.04.2019 słuchaczki II klasy higienistek stomatologicznych zorganizowały zajęcia na temat zdrowych zębów dla dzieci uczęszczających do Żłobka nr 15 w Łodzi. Zajęcia były poprowadzone dla trzech grup (II,III, IV) po 20 -30 minut każda – dla dzieci w wieku od 1,5 roku do lat 3.
Na początku pytaliśmy dzieci, co to są zęby do czego służą. Dzieci mogły obejrzeć swoje zęby w lusterkach. Na zajęcia słuchaczki przygotowały również zabawę „zdrowy ząbek” i „ chory ząbek” – dzieci rozpoznawały owoce, warzywa i napoje, które są zdrowe a które szkodzą nam. Własnoręcznie przygotowały wiele pomocy dydaktycznych. Każde dziecko dostało wycięte z papieru pastę i szczoteczkę. Zrobiły również modele, na których dzieci pokazywały, jak prawidłowo mym ząbki.  Zajęcia w złobku “wspierał” również smok Zygmunt, na którym dzieci pokazywały jak szczotkować zęby przy użyciu  szczoteczki manualnej i elektrycznej.
Na zakończenie wspólnej zabawy zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy z dziećmi piosenkę „ myję zęby”. Każde dziecko otrzymało malowanie, naklejkę i szczoteczkę manualną do użytku w domu. Nasz pobyt w żłobku był bardzo pozytywnie przyjęty przez dzieci, nauczycieli i kierownictwo. Jesteśmy zaproszone na przyszły rok. Słuchaczki  zdobyły nowe doświadczenie w postaci zajęć z grupą dzieci.

 

    

 

 

Last Updated on 22 listopada, 2020 by admin_cku