08.11.2022

Corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości, które na celu ma upamiętnienie odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody kojarzone są z hucznymi paradami, marszami, biegami niepodległościowymi, patriotycznymi koncertami i wszystkim tym, co sprawiało, że Polacy tłumnie wychodzili z domów, by cieszyć się odzyskaną niepodległością.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy na zorganizowany przez Archiwum Państwowe w Łodzi ,,Spacer śladami pierwszych obchodów 11 listopada w Łodzi”, który odbędzie się 11 listopada (piątek) 2022 r.

Zbiórka o godz. 11:00 w budynku Archiwum Państwowego w Łodzi, al. Kościuszki 121. Wstęp wolny. Spacer śladami wydarzeń sprzed lat o od miejsca zbiórki, ul. Piotrkowską do Manufaktury zapewne zapadnie Państwu w pamięci na długo.
 


Ponadto zapraszamy tradycyjnie już, na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych do zaprzyjaźnionej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Piłsudskiego. Spotkanie odbędzie się 9 listopada 2022 r. (środa) o godz. 17:00 w sali konferencyjnej biblioteki przy ul. Gdańskiej 100/102.


A do naszej szkolnej biblioteki (ul. Wielkopolska 70/72) zapraszamy na przegląd publikacji, w których znaleźć można informacje na temat między innymi 11 listopada.
 
Zapraszamy

Last Updated on 8 listopada, 2022 by admin_cku